környezet kulturális és természeti értékeihez. A tornacsarnok küzdőterének hihetetlenül könnyed, lendületes ragasztott fa tetőszerkezete Pongor László statikus tervező munkáját dicséri.
A másik, számomra nagyon lényeges szempont, hogy a tervezők a műleírásban döntéseik meghatározó elemeként hangsúlyozzák a szerkezeti kialakítás, anyagválasztás fontosságát. Rögzítik, hogy „a műszaki megoldások alapelvei, anyagválasztása és részletképzései komplex tervezési folyamat eredményei, az építészeti koncepció részei, azzal együtt érvényesek. Ettől eltérni csak a teljes épület egészének figyelembevételével, tervezői hozzájárulás után lehet.”
Ennek a tudatos tervezői magatartásnak a következetes megvalósításával született meg az „Agárdi Csuka Csarnok” minden részletében összehangolt épülete, amelynek szerves része a hagyományokat idéző, ugyanakkor a legkorszerűbb követelményeket is kielégítő téglavörös színű CREATON DOMINO cserépfedés. Ez a barátságos, környezethez illeszkedő tetőfedés mintegy belépésre, megközelítésre invitálja a csarnok közönségét az egyszintes bejárati épülettömeg fölötti tetőfelületen is.
Az összetett építészeti funkciót, amely nagy, összefüggő belső méretű küzdőteret és sok, kis alapterületet igénylő kiszolgáló egységet tartalmaz, a tervezők anyaghasználatában, külső megjelenésében is harmonikus tömeggé formálták. Ellentmondások nélkül ötvözték az előre gyártott vasbeton elemek, acéltartók, ragasztott fatartók, fémlemez fedési elemek iparibb technológiáját a tradicionálisabb szerkezetek (kerámia blokktégla falazat, hagyományos ácsszerkezetű tető, égetett agyag cserépfedés, vakolt homlokzat, faburkolatok) előnyeivel, bevált megoldásaival. A szerkezeti és funkcionális elemek eltérő jellege nem zavarja a tömegképzés, homlokzati megjelenés egységét, harmóniáját. A rugalmasan alkalmazott technológiák illesztése az esztétikai és műszaki követelmények magas szintű kielégítését teszi lehetővé. A korszerű és az előírásoknak megfelelő vastagságú és minőségű hő- és vízszigetelő rétegek alkalmazása mellett a tervezők figyelmet fordítottak a környezetbarát megoldásokra is. Ezzel összhangban a legtöbb helyiségben megoldott a természetes szellőzés, csak lokálisan történik gépi elszívás. A szerkezetek tervezésénél a teljesítményelvű megközelítésnek megfelelően az elvárások és az igénybevételi szintek elemzése alapján választották ki a megfelelő termékeket, anyagokat. A műszaki leírásban felhívják a figyelmet az érvényben lévő, aktuális előírások, irányelvek, szakmai szabályok, alkalmazástechnikai útmutatók betartásának fontosságára. A tetőfedések esetében az Épületszigetelők, Tetőfedők és Bádogosok Magyarországi Szövetsége (ÉMSZ) által összeállított és kiadott „Tetőszigetelés tervezési és kivitelezési irányelvei”, „Bádogos munkák tervezési és kivitelezési szabályai” kötetekben foglaltakat emelik ki. A tervdokumentáció pontosan kimunkált részletterveket is tartalmaz, amelyek egzakt módon tükrözik a szerkezettervezési elveket, meghatározzák valamennyi szükséges szerkezeti elem minőségét, méreteit, helyzetét és kapcsolatrendszerét.
A tervezői elképzelések magas színvonalú megvalósítását az építők kiváló szaktudása tette lehetővé.